Annelere özel

Annelere özel

Anneler gününde annenize kendi hazırlayacağınız bir hediye verebilirsiniz. El becerilerinizi kullanarak yapacağınız bir hediye sıradan hediyelere göre çok daha anlamlı olacaktır. Tabii ki anneniz için yapabileceğiniz birçok hediye seçeneği var. Bizim önerimiz annelerin çok sevdiği mumlarla yapabileceğiniz bir düzenleme.

Kokulu yada kokusuz çok uygun fiyatlarda alabileceğiniz sade mumları elinizde bulunan, ev dekorasyonunda ya da diğer projelerde kullandığınız duvar kağıtları ile dekore edebilirsiniz. Bu düzenlemede sadece duvar kağıdı değil, hoş ambalaj ya da paket kağıtlarını, dergi ya da eski kitap sayfalarını bile kullanabilirsiniz.

Kullanacağınız duvar kağıtlarını mumu kaplayacak boyutlarda kesebilirsiniz. Eğer yırtılmış kağıt görünümünü seviyorsanız duvar kağıtlarını yırtarak da uygun boyutlara getirebilirsiniz. Kestiğiniz duvar kağıdı parçalarının arkasına dekupaj tutkalı sürerek mum üzerine yapıştırın. Kağıt üzerine boydan boya bastırarak altta kalan havayı çıkarın. Eğer tutkalın fazlası kenarlardan çıkmışsa nemli bir bezle silerek temizleyin. Kağıdın üzerinden de tutkal uygulayarak kağıdın yerini sağlamlaştırın.

Duvar kağıdının üzerini düğme, dantel, boncuk, kurdele ve çeşitli süslümelerle istediğiniz gibi renklendirebilirsiniz. Sıcak tutkal tabancası kullanarak süslerin daha iyi yapışmasını sağlayabilirsiniz.

Fotoğraf: Mod podge rocks

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.