Anneye el emeği fincan

Anneye el emeği fincan

Anneler günü için en güzel hediyelerden biri kuşkusuz çiçekler. Ama siz gelin bu kez annenize olan sevginizi el emeğinizi de işin içine katarak hazırlayacağınız hoş bir hediye ile gösterin. Anneniz için yaratıcılığınızı konuşturarak sade ama bir o kadar şık fincanlar hazırlayabilirsiniz. 

Bunun için düz beyaz fincanlara ya da kahve takımına ihtiyacınız olacak. Bir de metal, porselen, ahşap, cam, plastik, taş gibi birçok farklı yüzeyde uygulanabilen yağ bazlı, metalik altın ya da gümüş rengi boya kalemine sahip olmanız yeterli. 

Nasıl yapacaksınız? Fincan üzerinde hangi şeklin yer almasını istiyorsanız çizin ya da izini çıkarın. Örneğin bir kağıda kalp çizin ve sonra kalbi kesin. Fincan üzerine kağıt kalbi yerleştirerek kenarlarından işaretleme yaparak kalbin şeklini fincana çıkarabilirsiniz. Pürüzsüz bir yüzeyde çalışıyorsanız boya kurumadan alkol ile boyayı çıkarabilirsiniz.

Tasarımlarınız bittikten sonra kurumaya bırakın. Ardından fincanları 350 derecede ısıtacağınız fırında 30 dakika boyunca tutun. Böylece boya ile yapmış olduğunuz tasarımlar kalıcı hale gelmiş olacak. Ancak siz yine de fincanları bulaşık makinesinde yıkamaması için annenizi uyarın. 

İşte anneniz için basit ama bir o kadar da anlamlı bir hediye!

Fotoğraflar: Lauren Conrad

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.