Babalar Günü hediyesi

Babalar Günü hediyesi

Babanızı çok seviyorsunuz ve Babalar Günü’nde ona kendi ellerinizle hazırladığınız bir hediye vermek istiyorsunuz. Hazırlayacağınız hediyeyi seçerken babanızın zevk ve hobilerini düşünerek karar vermelisiniz çünkü sınırsız hediye seçenekleri arasında kaybolmak çok kolay. İşte size fikir verebilecek iki ‘kendin yap’ hediye önerisi…

Fonksiyonel bir çerçeve
Babanız evden içeri girdiğinde cüzdan, bozuk para, anahtar gibi eşyalarını ya da kol düğmesi, saat gibi aksesuarlarını çıkarıp her gün bir başka yere koyuyorsa onun bu dağınıklığını önleyecek mini bir çerçeve-tepsi hazırlayabilirsiniz. Eski bir çerçevenin alt kısmını deri kumaş parçası ile kaplayarak babanızın elinde ve cebinde taşıdığı ufak eşyalarını içine koymasını sağlayabilirsiniz. Giriş holünde ya da yatak odasında uygun bir yere yerleştirebileceğiniz bu çerçeve-tepsiyi boya, permanent marker tipi kalem ve stencil şablonlarla istediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz.

El boyaması tabak
Sizin de babanız yemek yemeği çok seviyorsa ona özel bir tabak hazırlayabilirsiniz. Hem kendi çizim ve resim becerilerinizi gösterebilir, hem de babanıza istediğiniz mesajı verebilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler; beyaz ve fırın ısısına dayanıklı bir tabak, seramik boyası, seramik boya kalemi, ince bir resim fırçası ve fırın. Seramik kalem ile tabak halkası etrafına babanız için istediğiniz mesajı ya da sözü yazabilirsiniz.

Seramik boyası ve fırça yardımıyla da tabak halkası üzerinde istediğiniz deseni çizebilirsiniz. İsterseniz tabağı futbol, araba ya da balık tutmak gibi babanızın sevdiği bir hobiyi çağrıştıran detaylarla süsleyebilirsiniz. Boyanın kuruması için en az 24 saat beklemelisiniz. Boya kuruduktan sonra tabağı ters çevirerek imzanızı atmayı ve tarih eklemeyi unutmayın. 

Fırını önceden 300 derece ısıtın ve 35 dakika boyunca tabağı fırında tutun. Böylelikle yazı ve desenleriniz sabitlenmiş olacak. Tabak soğuduktan sonra kullanabilir, Babalar Günü’nde babanız için vereceğiniz mangal partisinde bu tabağı sevdiği yiyeceklerle doldurabilirsiniz. 

Fotoğraflar: HGTV

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.