Banyoda zeki hamleler

Banyoda zeki hamleler

Kullanımı optimum biçimde planlayarak ve uygun ürünler kullanarak küçük ve dar bir banyoda da tüm ihtiyaçlara alan yaratmak mümkün.

Her alan değerlensin: Tuvaletlerdeki kolonları avantajadönüştürmek için kolon genişliğinde raflar kestirerek asın. Böylecedolap için alan ayırmanız da gerekmeyecektir.

Karıştırmak iyidir: Malzeme, form ve stilleri dengeli biçimde karıştırmak iyidir. Kır evi sandalyesi, vintage dolap ve etnik kilim ile raf, ayaklı lavabonun minimal stiliyle oldukça uyumlu…

Teferruata gerek yok: Banyo dolabınız ne kadar sade ve düz hatlıysa o kadar iyi. Küçük alanlarda fazla teferruatlı, yandan açılıp, kapanan dolap ve aksesuarlar işlevsellik kazandırmanın ötesinde alanı boğabilir.

Sihirli dokunuşlar: Duvarda asma lavabo dolabı yanından devam eden duvar dar alana fonksiyonellik kazandırıken, dolabın ahşap dokusu tuvaleti sihirli bir stille şıklaştırıyor. Dar parapet ise tesisatı gizlerken dekoratif bir değer de kazandırmış.

Şeffaflaşın, aydınlanın: Gri, bej zemin ve duvar seramiklerinin hakim olduğu banyo floresan gibi soğuk bir ışıkla karanlık görünebilir. Bunu kırmak için düz cam duş panelini kesintisiz olarak kullanın ve depolama için dolap yerine cam raflar tercih edin.

Ölçüler, orantılar: Küçük alanlarda minimal düşünerek alan avantajı sağlayabilirsiniz. Dolap derinliklerinin banyo genişliği ve duvar uzunluğuna orantılı olması da çok önemli.

Fotoğraflar: Zara Home. Nesh banyo dolabı, Creavit. Uno banyo dolabı, Güral Vit.

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.