Basit saklama çözümleri

Basit saklama çözümleri

Eğlenceli fikirler…
1.
Cam kapaklı duvar dolapları, mutfağınızınaçık ve ferah görünmesini sağlar.Birlikte kullandığınız mutfak eşyalarınızıdüzenli bir şekilde dolap raflarına yerleştirebilirsiniz.
2. Sık kullandığınız (ya da tasarımı farklı)yağ şişelerinizi açık bir rafa dizin. Mutfakaletlerinizi raya asarak çalışma alanındadağınıklığa sebep olmadan elinizinaltında bulundurabilirsiniz.
3. Yeterli yeriniz varsa, ada tezgah birçoksaklama sorununuza çare olacaktır.Bu çeşit bir düzenleme size sadecemalzeme doğramak ya da yemek hazırlamakiçin ekstra çalışma yüzeyi sağlamaklakalmaz, tezgah altına da mutfakeşyalarınızı rahatlıkla yerleştirmenizisağlar.
4. Ada tezgah için yeriniz yok mu? Budurumda istediğiniz yere taşıyabileceğiniz,basit bir tekerlekli servis masası daaynı işlevi daha küçük ölçeklerde görebilir.Böylece alandan da kazanmış olursunuz.

Yer kazandıracak beş şık çözüm
1.
Oda oda çalışarak, eşyalarınızıdört gruba ayırın: Kalacaklar, verilecekler,geri dönüştürülecekler veatılacaklar. Daha sonra aynı ayrımı“kalacaklar” grubuna tekrar uygulayın.Bir eşyayı geçen sene kullanmadıysanızveya artık beğenmiyorsanız,ona ‘güle güle’ deyin. Geriye kalaneşyalarınızı da akıllı saklama çözümleriyleen az yer kaplayacak şekildedüzenleyin. İyi fikirlerle büyük mobilyalardanen küçük dosyaya kadarevinizde her şey için mutlaka yer bulabilirsiniz.
2. Bazen en basit çözüm en iyi sonucuverir. Basit askı kancalarına ikikatlı bir düzen içerisinde şapkalarınızıasarak göz alıcı bir görünüm yaratabilirsiniz.
3. Giriş holünde fatura, bozuk para,anahtarlık ve diğer ufak tefek eşyalarıdüzenli tutabilmek için geri dönüşümlümalzemeden yaratıcı saksılar,sepetler veya peçetelikler kullanabilirsiniz.
4. Ekstra saklama alanı yaratmak istiyorsanızçok amaçlı mobilyalar ihtiyacınızacevap verebilir. Evinizin girişineyerleştireceğiniz bankın üzerineoturup ayakkabınızı giyebilir, altınada ayakkabılarınızı yerleştirebilirsiniz.
5. İnsanların sürekli geçtiği koridorlar,bir mıknatıs gibi dağınıklığı çeker.Basit bir masa yerine çekmeceleriveya sepetleri olan çok amaçlıbir ünite kullanın. Böylece eşyalarınızıortada bırakmadan elinizin altındatutmuş olursunuz. Düzeni korumakiçin her sepeti veya çekmeceyibir konu için ayırın ve öyle kullanın.

Çalışırken…
1. Tekerlekli bir masa, yazıcıgibi sürekli yanınızda bulunmasıgerekmeyen eşyalar için iyibir çözüm. Sadece gerekli olduğundamasayı çekebilir, işinizbitince de yerine itebilirsiniz.
2. Evraklarınızı kutular içerisinedüzenli olarak yerleştirerek çalışmaalanınızın kağıtlarla dolmasınıönleyin.
3. Açık raf düzenlemelerindegörüntü kirliliğini engellemekve görünümü şık ve uyumlu kılmakiçin saklama kutularını tekbir ana renkte seçin.

Oyun oynarken…
1.
Raf içlerini renkli kağıtlarla kaplayıp,üzerlerine yine renkli kağıtlardankesilmiş ayak izi şeklindeki çıkartmalaryapıştırın. Bu çocuklar içinoda toplamayı bir oyun haline getirebilir.Hatta ayakkabılarına uygunolarak farklı boyutlarda ayaklar dayapın.
2. Küçük ama çok sayıda olan çocukkıyafetlerini tel sepetlere koyun,sepetleri yerleştirdiğiniz raflarıda renkli resimlerle etiketleyin, böylelikleçocuklar odalarını toplamayıdaha kolay öğrenecektir.
3. Küçük kızlar için, ‘kıymetli’ aksesuarlarınıve saç tokalarını koyabilecekleri,farklı gözleri olan çok seveceklerimücevher kutularından alabilirsiniz.

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.