Bir kavanoz nelere dönüşebilir?

Bir kavanoz nelere dönüşebilir?
Vintage vazo.


Eldeki malzeme ve eşyaları değerlendirerek yapılabilecek yeniden kazanım hikayelerine devam ediyoruz. Bu defa işimiz, cam kavanozdan dekoratif ürünler…

Evinizi güzelleştirmek sandığınız kadar pahalı bir iş değil. Özellikle kadınların uzak durduğu tadilat işi birkaç temel bilgi ile kolaylıkla öğrenilebilir. Evdeki tadilatları ve yenilikleri hem zaman hem de bütçe açısından verimli bir şekilde yapabilmek doğru tamirat ekipmanlarına sahip olmak ve işi doğru yapabilmeyi bilmekten geçiyor.

Renkli sarkıt lamba.

Çalışmayı yaparken dikkat edecekleriniz
• Aydınlatma olarak kullanacağınız kavanozlar için duy seçimine dikkat edin; plastik, bakalit gibi ısı dayanımı düşük malzemelerden yapılmış duylar yerine mutlaka alüminyum ya da porselen duy kullanın.

• Kullanacağınız ampullerin aşırı ısı üretmeyen, gücü düşük modeller olmasına dikkat edin. Isının kavanoz içinde hapsolacağını ve fazlasının genleşmeye neden olabileceğini unutmayın, rustik ya da enerji tasarruflu halojen flamanlı ampuller bu iş için uygundur. Ampul gücünün 40 watt’ı geçmemesine özen gösterin.
• Açık alanda kullanacaksanız elektrikçinizden tüm bağlantı noktalarını su geçirmeyecek şekilde yalıtmasını isteyin. 
• Kavanozları herhangi bir yaralanma riskine karşı kendinizden uzak noktalarda konumlandırın ve kapağına sıkıca tutunduğundan emin olun.
Eğlenceli pipetli bardaklar.

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.