Haftasonu fikri: Yatak başı için ilginç fikirler

Haftasonu fikri: Yatak başı için ilginç fikirler

Kumaşlar, çerçeveler, kitap rafları, vintage eşyalar… Yatak başını pratik bir şekilde şık bir görünüme kavuşturmanın, aynı zamanda yatak odasına sofistike bir hava katmanın sınırsız yolu var. İşte bir kaç seçenek…

“Kendin yap” yatak başı
Ahşap bir yatak başını biraz karatahta boyası, astar boya ve bir siluet şablonu ile fazla maliyetli olmadan farklı bir tasarıma dönüştürebilirsiniz. Siluetle birlikte gençlik esintisini odanıza taşıyabilir, karatahta yatak başı ile odanıza eğlence ve yaratıcılık getirebilirsiniz.


Vintage parçalar
Eskicilerden, ikinci el eşya satan dükkanlardan ya da aile yadigarınız eşyalardan çok farklı dekorasyon fikirleri çıkarabilirsiniz. Örneğin yazlığınızın eskiyen panjurları ya da komşunuzun çöpe attığı bir şezlong, yatak başında ilginç ve hoş bir düzenleme oluşturmanızı sağlayabilir.

Mutlu renkler
Orijinal bir yatak başı düzenlemek istiyorsanız parlak bir rengi kendinize ilham kaynağı olarak alabilirsiniz. Örneğin duvarlarda sarının parlak bir tonunu kullandıktan sonra yine sarı, siyah ve beyaz renkli kumaşların vintage çerçeveler içerisine yerleştirilmesiyle etkileyici olduğu kadar eğlenceli bir yatak başı oluşturabilirsiniz. 


Fotoğraflar: DIY network

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.