Kene çıkartıcı aparat yapımı

Kene çıkartıcı aparat yapımı

Yaz aylarında çok sık bir biçimde gözlemlenmeye başlayan kenelerin vücuda yapışması için gerekli önlemleri almıyorsak (ki çoğumuz almıyoruz) kenelerin vücudumuza yapışma olasılıkları da önemli bir şekilde artıyor.
Kenelerin kırım-kongo kanamalı virüsü taşımaları ise bu yapışma nın faturasını ağırlaştırabiliyor. Ülkemizin çok az bir bölümünde bu virüsü taşıyan keneler mevcut, umarız diğer bölgelere de taşmadan bu virüslü kene nesli tükenir.

O kadar önlem almamıza rağmen, dikkat etmemize rağmen eğer vücudumuza kene yapışmış ise onu vücuttan çıkarmanın en sağlıklı yolu bir sağlık kuruluşuna başvurmak (Siz de bu yola başvurun) Fakat, doğada iseniz ve keneyi çıkarmanız gerekiyorsa aşağıdaki resimler size keneyi çıkartmanızda oldukça yardımcı olacaktır.

Bir tane pipeti 45 derecelik açıyla kesince kene sökme aletimizi başarıyla yapmış oluyoruz.

İşte fotoğrafları;

   

Bu arada bu aleti henüz yani yapışmış keneleri çıkartmada kullanırsanız daha iyi sonuç alırsınız. Eğer uzun süredir orada olan bir kene söz konusu ise bu yöntem işe yaramayacaktır.

Tekrar hatırlatalım !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lütfen keneyi ilk gördüğünüzde hemen sağlık kuruluşuna başvurunuz. En doğru ve sağlıklı çözümü sağlık kuruluşları bulacaktır.

Yazan : Alpin

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.