Küluçmaz yapımı

Küluçmaz yapımı

GEREKLİ MALZEMELER
1- Pet şişe yarımlık ya da 1 lik
2- Maket bıçağı
3- El işi kağıdı ya da kaplık
4- Yapıştırıcı
5- Pet şişenin kapağı
6- Çeşme suyu
7- Renkli bant

Kendi tercihimize göre evde çöpe atılacak pet şişelerden birini alıyoruz. Resimde olduğu gibi üst kısmından düzgünce kesiyoruz. Kapağını çıkartıp kenara koyuyoruz. Daha sonra kestiğimiz üst kısmını ters çevirip şişenin içine yerleştirip, kesim yerlerinden yapıştırıyoruz.

Güzel bir kaplık ile şişenin etrafını kaplıyoruz ki içi gözükmesin, güzel görünsün. Bundan sonra istersek sigara koyma yerini şişenin kapağında birkaç kesme işlemi yaparak hallediyoruz.
Resimlere bakınca daha iyi göreceksiniz. Şişenin üst ve alt kısımlarından renkli bantla çevreliyoruz. Aynı bantla sigara koyma yerini de bantlıyoruz.(Ben elektrik bandı kullandım fazla gitmiyo zaten)

En son aşama güvenliği sağlamak için de şişenin içine 3 te biri kadar su dolduruyoruz.Küllüğümüz artık kullanıma hazır.

Balkonum da küllerin uçuşmasından rahatsız olduğum ve 2 de bir küllük boşaltmaktan bıktığım için biraz beyin fırtınası yapıp böyle bir küllük yapmak aklıma geldi.

Dolunca direk çöpe atıyoruz. Balkon yada bahçede rahatlıkla kullanılabilir. İçerde zaten sigara içmezsiniz.

Sigara içmek her yönden kötü bi alışkanlık ama içiyorsak da en azından balkonumuzu temiz tutalım ve izmaritleri çevreye atarak çevremizi kirletmeyelim. Yanar halde atılan izmaritlerinde yangınlara sebep olabileceğini unutmayalım.Malzemelerpet şişe, maket bıçağı, bant, yapıştırıcı, kaplık

Etiketler: , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.