Ledlerle yazılı resim çerçevesi

Ledlerle yazılı resim çerçevesi

Çocuğumun odasına bir gece lambası yapmayı düşünmüştüm daha sonra aklıma bu proje geldi gündüzleri çocuğumun ismi yazacaktı akşamları ise isimli bir gece lambası görevi görecekti.

Binbir çeşit satan mağazadan sıradan bir resim çerçevesi aldım. Daha sonra bilgisayarda çocuğumun ismi olan EGE şablonu çıkardım. Şablon üzerinde led büyüklüğünde daireler çizdim hem led sayım ortaya çıktı hemde delik deleceğim yerler ortaya çıkmış oldu. Daha sonra çerçeve büyüklüğünde bir pleksi glass aldım (bunu herhangi bir reklamcıdan ücretsiz alabilirsiniz) sonra bir matkapla şablonu üzerine yapıştırdığım pleksiyinin delikleri açtım. Sonrasında ise ledleri yerlerine yerleştirip sıcak silikonla sabitledim arkalarından ve  3’erli gruplar halinde birbirine lehimlerim. Yani 3 lede bir direnç kullandım.

(Paralel bağlantı) Daha sonra resimde görüldüğü gibi çerçeveye yerleştirdim ve çerçevenin arka kısmını fleksiye L şeklini vererek ledler için bir kabin yapmış oldum. Köşesinede bir enerji giriş soketi koydum. 12 voltluk adaptörler enerji vererek çalıştırabilirsiniz.

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.