Seyahat için ilk yardım çantası

Seyahat için ilk yardım çantası

Hiçbir kimse, başına bir aksilik gelmediği sürece ilk yardım çantasının önemini bilemez. Ancak ilk yardım çantasını kullanma ihtiyacı ortaya çıkınca bu ilk yardım çantalarının önemini anlarız. Bu çantalar aslında tatilimizin, seyahatimizin, doğada geçirdiğimiz günlerin neredeyse birer sigortasıdır.
Yanımızdan kesinlikle eksik etmememiz gereken bu çantaların içerikleri de kullanım alanlarına göre değişiklik gösterir. Seyahatler için ayrı, doğa gezileri için ayrı, dağcılık için ayrı, su spoları için ayrı ilk yardım çantaları oluşturulabilir. Bu proje ile şehir gezileri, seyahatleri için, tatiller için hazırlayabileceğimiz bir ilk yardım setinin yapımını anlatıyoruz.

Bu seti yanımızda taşımak için küçük olması büyük bir avantaj olacağından dolayı malzemeleri mümkün olduğunca küçük bir kutu içerisinde taşıyacağız. Bizim proje de ise bu kutu yerine aşağıdaki resimde göreceğiniz geniş tablet kutusu kullanılacaktır.

Bu seyahat ilk yardım çantası için gereken malzemeler şunlar ;

   1. Tilenol, Parasetamol, Aspirin (Ağrı kesici, ateş düşürücü)
   2. Ibuprofen (Ağrı kesici, anti enflamatuar)
   3. Antihistaminik tabletler (alerki için ve uyumayı kolaylaştırmak için)
   4. Pseudoephedrine (Uçak sonrası kulaklar için)
   5. Loperamid (anti-diyareik)
   6. İsviçre çakısı
   7. Çengelli iğne (Çeşitli boylarda)
   8. El temizleyici jel
   9. Bandana
  10. Antiseptik mendiller, Islak mendiller
  11. Electrolit paketleri (Özellikle ishal olduğu zaman ihtiyaç duyulacak)
  12. Kibrit (Ateş ve ışık kaynağı)
  13. Cımbız,
  14. 4 x 4 cm boyutların çeşitli kalınlıklarda gazlı bezler
  15. Sargı bezi,
  16. Lateks eldiven,
  17. Antibiotic krem,
  18. Pişik kremi ve pudra,
  19. Portatif led lamba,
  20. Termometre,
  21. Tentürdiyod,


Bu malzemelerin hepsini resimde görülen içerisini temizlediğimiz ilaç kutusu içerisine sıkıştırınca seyahat amaçlı ilk yardım çantamız hazırdır. Sağlıklı günlerde kullanmanız dileğiyle.Malzemeler1. Tilenol, Parasetamol, Aspirin (Ağrı kesici, ateş düşürücü) 2. Ibuprofen (Ağrı kesici, anti enflamatuar) 3. Antihistaminik tabletler (alerki için ve uyumayı kolaylajtırmak için) 4. Pseudoephedrine (Uçak sonrası kulaklar için) 5. Loperamid (anti-diyareik) 6. İsviçre çakısı 7. Çengelli iğne (Çeşitli boylarda) 8. El temizleyici jel 9. Bandana 10. Antiseptik mendiller, Islak mendiller 11. Electrolit paketleri (Özellikle ishal olduğu zaman ihtiyaç duyulacak) 12. Kibrit (Ateş ve ışık kaynağı) 13. Cımbız, 14. 4 x 4 cm boyutların çeşitli kalınlıklarda gazlı bezler 15. Sargı bezi, 16. Lateks eldiven, 17. Antibiotic krem, 18. Pişik kremi ve pudra, 19. Portatif led lamba, 20. Termometre, 21. Tentürdiyod,

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.