Temizlerken pratik olun!

Temizlerken pratik olun!

Zahmetli ve sıkıcı banyo temizliğini kısa sürede, eğlenceli ve pratik hale dönüştürmek sizin elinizde.

Duş başlığı Duş ağzını ayda iki kez fırça ve toz deterjanla ovalayın ve süngerle silin. Üç ayda bir ağızlı kısmını örtecek kadar beyaz sirkeli suda bekletin. Bunun için plastik bir poşet kullanın ve ağzını bantla sıkıca sarın. İyice emdirmek için birkaç saat hatta bir gece boyunca içinde bekletin. Daha sonra sert bir fırça yardımıyla ovun. Sirke kalıntılarını temizlemek için kuvvetli akan suyun altında tutun.
Lavabo ve musluk Lavabo, tezgah ve musluğa dezenfektan sıkın, 10 dakika bekleyin. Bir sünger yardımıyla, dairesel hareketlerle temizleyin. Lavabo ağzında ve batarya kenarlarında oluşan küf ve kirleri ise eski bir diş fırçası ya da serf uçlu bir fırçayla ovalayın.
Ayna Özel cam silme solüsyonları yerine çok amaçlı yüzey temizleyicisi tercih edin. Bu tip temizlik ürünleri aynaya yapışan saç spreyi ve diş macunu lekelerini sökmek için daha elverişlidir. Tüm yüzeye sıkın ve mikrofiber bezle silin.
Havalandırma penceresi Yılda dört defa pervanesini sökün ve vakumlu süpürge ile ızgarasındaki kiri emdirin. Ön kapağını sökün, ılık su ve sabun ile yıkayın. Vidaları ve varsa ampulleri çıkartın, bezle silin. Yerine takmadan önce yine vakumla temizleyin.
Klozet Klozet çanağının içini ve ağız kısmını dezenfektan ve tuvalet spreyiyle temizleyin. Solüsyonu en az 10 dakika üzerinde tutun, sonra tuvalet fırçasıyla silin. Dezenfektanı kapak ve taharet musluğu da dahil, içten dışa tüm yüzeye uygulayın.
Çöp kovası Küçük çöp kovası daha kolay temizlenir. İçine naylon poşet yerleştirerek çöplerin etrafa bulaşmasını önleyin. Ayda bir içini dezenfektan spreyle temizleyin.
Tuvalet fırçası Klozet ve diğer yerleri temizledikten sonra, kaseye bir miktar dezenfektan döktün. Fırçanın kıllarını iyice temizlemek için dezenfektanlı suya daldırıp sıkıca çevirin. Fırçalığa koymadan önce kuvvetli bir biçimde silkeleyin. Altına bir kağıt havlu yayarak iyice kurutun.
Zemin  (bunu en son yapın) Dökülen saçları ve tozları elektrik süpürgesiyle alın. Kovaya sıcak su ve çok amaçlı deterjan doldurun. Temizlik için hem fırçalı hem de mikrofiber bezli bir mop kullanın. Fırçalı kısmı yapışmış kirleri sökerken, yumuşak kısmı seramikleri parlatır.

Fotoğraf: My next bath

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.