Uzaktan kumandalı RC Titanic gemisi yapımı

Uzaktan kumandalı RC Titanic gemisi yapımı

Evde arasıra dolabın üstünde arasına yatağın altında nereye koyacağıma bir türlü karar veremediğim çocukluk dönemimden kalma birkaç parçayı birleştirerek uzun sürede keyifle yaptığım bir çalışmadır.
Aslında daha kısa süre içinde de yapılabilir. Revell vitrin modeli olarak aldığım bir plastik model vardı tam detaylı minik minik parçalar ve bir uzaktan kumandalı arabam.
Bunları birleştirerek araya birçok pratik fikirler ekleyerek mesela dümen ile servonun arasında kullandığım birkaç parça kinex ve bildiğimiz pipet. Sipariş verdiğim tek parça stevenrohr olarak geçen pervane ile motoru birleştiren su geçirmez bir pipetin içerisine yerleştirilmiş bir mili andıran parça. O da yaklaşık 2 euro civarıydı. Elektronik olan kısımların tamamını uzaktan kumandalı arabadan çıkarttım ve bunları sabitlemek için ilk olarak silikon ve epoxy yapıştırıcı kullandım tabi gövdeyi su geçirmez yapmak içinde japon yapıştırıcısı ve epoxy.

Herşey tamam derken suya indirdiğimde gördüğüm tam olarak dengede durmayışı canımı sıkmıştı onuda havada kalan tarafa fimo hamuru ve gerekli ağırlığı sağlayacak dengeyi oluşturacak şekilde bir musluk civatası yerleştirdim.

Kendin Yap, rc titanic yapimi, www.kendinyapsitesi.com

Kendin Yap, rc titanic yapimi, www.kendinyapsitesi.com

Kendin Yap, rc titanic yapimi, www.kendinyapsitesi.com


Flash Oynatıcısına sahip olun.

MalzemelerYan keski Makas Çeşitli yapıştırıcılar gerekli sistemi oluşturacak uzaktan kumanda

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.